Łańcut i Markowa

DSC 2784a

Zanim seniorzy dotarli do Łańcuta, najpierw zwiedzili Muzeum w Markowej im. Rodziny Ulmów tj. muzeum poświęcone Polakom ratującym Żydów podczas II wojny światowej. Rodzina Ulmów zdecydowała się ukrywać przed Niemcami dwie rodziny żydowskie i zapłaciła za to najwyższą cenę. 24 marca 1944 roku zostali rozstrzelani Ulmowie, ich dzieci oraz ukrywani Żydzi. Na murze obok budynku muzeum znajdują się tabliczki z nazwiskami osób z Podkarpacia, którzy pomagali Żydom.

Natomiast Łańcut to dobrze znany zamek w naszym regionie, który wybudowany został w 1642 roku, a właścicielami byli Lubomirscy i Potoccy.  W Łańcucie zwiedzano z przewodnikiem nie tylko zamek, ale i powozownię, park oraz storczykarnię.

Ostatnią przystanią w podróży była przerwa na kawę w karczmie "Pod semaforem" w Bachórzu.

Zapraszamy do galerii z fotografiami z wycieczki.